PA 1 SYSTEM PRODUKCJI SERA SALAMI

PA 1

Opracowaliśmy jeden z najlepszych sposobów dodania dodatkowego rodzaju sera do portfolio produktów.
Przedstawiamy nasz wszechstronny system prasowania sera PA 1.

ALL-IN-ONE SYSTEM

Jako doświadczony integrator różnych w pełni zautomatyzowanych systemów produkcji sera renomowanych firm, z dumą przedstawiamy nasz pierwszy opracowany system.

PRODUKCJA

PRZYGOTOWYWANIE ZIARNAR

Ziarno jest przygotowywane w dowolnym typu kotła serowarskiego. Jest całkowicie osuszane z serwatki za pomocą ociekacza. Serwatkę można zebrać poniżej ociekacza i przepompować z powrotem do zbiornika serwatki.

DYSTRYBUCJA I NAPEŁNIANIE

Skrzep spada z ociekacza bezpośrednio na stół, gdzie operator ręcznie rozprowadza go do 50 foremek w każdym zestawie, co daje około 250 kg sera / zestaw. Liczba zestawów jest zależna od pojemności kotłów i produkcji dziennej.

FORMOWANIE I PRASOWANIE

Po wypełnieniu form zestaw jest usuwany pod stołem dystrybucyjnym i zastępowany kolejnym. Ser prasuje się grawitacyjnie. Formy mają specjalne otwory, przez które mogą spływać minimalne ilości serwatki.

OPRÓŻNIANIE

Opróżnianie form odbywa się ręcznie. W zależności od zastosowanego systemu solenia proces może się różnić i będzie indywidualnie dostosowywany do potrzeb klienta.

SOLENIE

Ser potrzebuje ok. 24 godzin w solance. Dzięki naszemu doświadczeniu z innymi systemami prasowania nasza firma oferuje różne rozwiązania dla systemów solankowych.

DOJRZEWANIE & PRODUKT SALAMI

Dojrzewanie trwa około 3 tygodni w zależności od pożądanych cech i smaku. Produktem końcowym jest 5 kg ser Salami, którą nadaje się do konfekcji, wędzenia lub dodawania ziół.

ZALETY

Wprowadzaniu nowych produktów często towarzyszą duże inwestycje i znaczące zmiany w systemie produkcyjnym. Często występuje rozbieżność – co sugeruje dział marketingu i do czego jest zdolny dział produkcji przy danym budżecie. Stworzyliśmy rozwiązanie zagwarantuje szybkie wprowadzenie unikalnego produktu.

ALL-IN-ONE SYSTEM

Prasowanie wstępne i końcowe serów w jednym systemie. Nie ma potrzeby stosowania oddzielnych systemów ani magazynu form.

PROSTA OBSŁUGA

Technologia jest łatwa w obsłudze i serwisowanie nie jest potrzebne.

PROSTA INTEGRACJA

Nasze rozwiązanie można łączyć z każdym typem kotłów serowarskich i jest łatwe do zintegrowania na liniach produkcyjnych jako system typu batch.

SZYBKI ROI

W porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami inwestycji są niższe. System jest modułowy i łatwo skalowalny bez większych potrzeb inwestycyjnych.

SPECJALNE FORMY

Nasze formy są produkowane specjalnie dla naszych systemów prasowania i mają unikalny rozkład otworów, aby zapewnić optymalny proces prasowania. Otwory są indywidualnie kształtowane w specjalnym procesie produkcyjnym.

PRODUKT

Produktem końcowym jest półtwardy ser salami o kształcie cylindrycznym do szybkiego konfekcjonowania. Ser jest typu Tylżyckiego z małymi otworami w środku. Kształt doskonale odróżnia ten produkt od innych serów na półkach.

PREMIUM

Zioła lub przyprawy, czosnek, chili, a nawet grzyby, mogą uczynić go produktem premium.

HANDEL / HORECA

Ser idealnie nadaje się do konfekcji i sprzedaży w sektorze detalicznym lub HORECA.

PRIVATE LABEL

Przetestuj produkt na swoim rynku – możemy dostarczyć go zapakowany pod twoją marką.

USŁUGI

Jesteśmy firmą inżynieryjną dostarczającą rozwiązania procesowe dla przemysłu mleczarskiego i spożywczego. Daje nam to możliwość dostarczenia więcej:

✓ Kotły
✓ Zestawy prasowania
✓ Solownie
✓ Transportery
✓ Szkolenia operatora
✓ Gwaracja i serwis
✓ Dodatki
✓ Inżynieria procesowa i projekty rownież do innych instalacji na zakładzie