O nas

Pełen zakres usług nie tylko dla branży mleczarskiej

Kompleksowe projekty technologiczne 

✓ Projektowanie kompletnych zakładów i linii technologicznych 
✓ Zarządzanie projektem 
✓ Wsparcie techniczne i technologiczne
✓ Szkolenia obsługi
✓ Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Linie technologiczne 

✓ Nowe linie technologiczne dla przemysłu mleczarskiego
✓ Integracja używanych instalacji z nowymi urządzeniami i liniami
✓ Modyfikacja istniejących linii
✓ Montaż i rozruch

Systemy automatyki procesowej 

✓ Projektowanie i realizacja układów sterowania
✓ Modernizacja układów sterowania
✓ Zintegrowane systemy sterowania
✓ Kompleksowe rozwiązania systemów sterowania od koncepcji do uruchomienia

Dlaczego warto z nami współpracować

Jesteśmy firmą rodzinną zatrudniającą obecnie już drugie pokolenie. Naszym celem jest spełnienie oczekiwań klientów według najwyższych standardów.

Praca z ekspertami

Nasza kadra inżynierska pracuje razem od wielu lat i korzysta z ponad 30 – letniego doświadczenia w branży mleczarskiej. Doświadczenie to przekazujemy naszym klientom w realizowanych projektach.

Technologiczne koncepty

Od ponad 10 lat patrzymy na proces w sposób innowacyjny. Komponenty dobieramy niezależnie od producenta tylko według potrzeb projektu lub preferencji klienta.

Jeden partner na cały projekt 

Od wstępnego planowania technologicznego, poprzez dostawę komponentów i ich instalację, po gotowy produkt – kompleksowa realizacja w ramach usług.

Historia

Peter Pieprzak, CEO, pracował więcej niż 20 lat w Alfa Laval/Tetra Pak i GEA Niemcy jako inżynier, menedżer produktu a w końcu jako kierownik działu wymienników ciepła. Od roku 2003 prowadził PHIMAR GmbH. Działalność zaczęła się od sprzedaży pojedynczych komponentów i maszyn do Polski. Po kilku latach dołączyły bardziej kompleksowe projekty jak stacje mycia CIP, pasteryzatory itp. a w roku 2007 projekt i realizacje nowego zakładu mleczarskiego (serowni) w Grudziadzu. W roku 2009 została założona PHIMAR Polska Sp. z o. o. działająca na rynku polskim i rosyjskim. Wykonywaliśmy modernizacje całych zakładów, instalacje nowych i używanych linii technologicznych, dostawę pojedynczych zestawów i komponentów zawsze z własnym systemem sterowania.